District 23 Enduro

Akeley Enduro - 8/14/2022


Select View:

Starting Grid
Row\ColA/1B/2C/3D/4
1
1A
JESSE CAMERON
A Super Senior (50+)
1B
MICHAEL STRANG
B Super Senior (50+)
1C
Ty Hagerott
B Senior (40+)
1D
Will Holasek
A Senior (40+)
2
2A
DANIEL EKSTROM
B Veteran (30+)
2B
Savannah Lofstrom
Women
2C
Drew Peer
C Veteran
2D
Jesse Sandry
B Senior (40+)
3
3A
Chris Westerhoff
B Veteran (30+)
3B
wesly Ortiz
B Open 251 and over
3C
Tony Adami
B 0-200
3D
Leysser Salguero
B Open 251 and over
4
4A
TODD LOFSTROM
B Senior (40+)
4B
Anthony Haga
B Open 251 and over
4C
Gia Goodman
Women
4D
Kevin Jutila
B 201-250
5
5A
Jeff Benedict
A Senior (40+)
5B
JOSEPH GOTH
A 201-250
5C
Sydney Goodman
Junior
5D
DREW ANDERSON
B 201-250
6
6A
Shane Loberg
A Senior (40+)
6B
Gavin Loberg
A 0-200
6C
ANDY SOTEROS
B Veteran (30+)
 
7
7A
Garrett Hansen
A Senior (40+)
7B
Joe Martinson
A Veteran (30+)
7C
Dan Magnuson
A Senior (40+)
7D
Malachi Roth
B Veteran (30+)
8
8A
MICHAEL JOHNSON
A Super Senior (50+)
8B
JOHN SCHMALENBERG
B Veteran (30+)
  
9
9A
Ryan Pettis
B 201-250
9B
Brian Hanson
A Super Senior (50+)
  
10
10A
PETER NICKEL
AA
10B
Robert Goodman
A Senior (40+)
10C
Paul Simonette
A Super Senior (50+)
 
11
11A
Alex Martinson
AA
11B
Dave Schreiner
60+ Expert
  
12
12A
Zachary Martinson
AA
12B
Joseph Auel
B Veteran (30+)
12C
Hunter Auel
C 201-250
12D
Troy Phillips
B Super Senior (50+)
13    
14
14A
Jack Maki
AA
14B
Randy Imholte
A 0-200
14C
Michael Heuer
A Senior (40+)
 
15
15A
Tanner Huotari
AA
15B
Jake Hinkemeyer
A Veteran (30+)
15C
Mark Gregor
A Super Senior (50+)
15D
Jacob Gregor
Junior
16
16A
COLTON THOMPSON
AA
16B
Ralph Feld
A Super Senior (50+)
  
17
17A
CHAD TOTH
AA
17B
Cavan Heuer
A 201-250
  
18 
18B
Hans Raidel
B Veteran (30+)
18C
Yancy Gagne
B Open 251 and over
 
19
19A
Daniel Robin
AA
19B
Todd Mathwig
A Senior (40+)
19C
Travis Mathwig
B 0-200
19D
Allison Mathwig
Women
20
20A
Craig Holasek
AA
20B
Austin Holasek
Junior
20C
Brian Larson
C X-Rider (No Year-End Awards)
20D
Michael Murphy
B Super Senior (50+)
21
21A
TERRY WAGONER
60+ Intermediate
21B
Martin Johnson
60+ Intermediate
21C
Scott Weske
C Veteran
21D
Scott Nuutinen
B Super Senior (50+)
22
22A
Zachary Brown
Junior
22B
Jason Goth
A Senior (40+)
22C
JAMES ARTMANN
B Super Senior (50+)
22D
Ryanne Artmann
Women
23
23A
Douglas Wolter
B Super Senior (50+)
23B
Hunter Bathke
C 0-200
23C
Robert Maki
A 0-200
23D
MATTHEW VOSS
A Veteran (30+)
24
24A
Chad Tupper
A Senior (40+)
24B
Andrew Tupper
C 201-250
24C
Jesse Szykulski
A Senior (40+)
24D
Aiden Jowers
B 0-200
25
25A
Nicholas Goth
C 201-250
25B
David Anderson
B Veteran (30+)
25C
Charlie Anderson
Junior
25D
Nicholas Greenwald
B Open 251 and over
26
26A
TREVOR MORSE
C Open 251 and over
26B
Adam Colbert
C 0-200
26C
Alex Kerkow
C 201-250
 
27
27A
Kasey Schroeder
C Open 251 and over
27B
Mark Scholle
C Super Senior (50+)
27C
Chris Mattson
C 0-200
 
28
28A
Michael Rysso
C Super Senior (50+)
28B
Michael Cordes
C Open 251 and over
28C
Gabriel Johnston
C Veteran
28D
DAVID SHEA
C Veteran
29
29A
Rich Burns
B Veteran (30+)
29B
BRIAN RODEGHIER
C Super Senior (50+)
  
30
30A
Len Fazendin
Golden Master(70+)
30B
David Larva
C Senior
  
31
31A
Jillian Deschenes
Sportsman2
31B
Erik Moldenhauer
Sportsman2
31C
Sonia Mattson
Women
 
32    
33
33A
Blake Rondeau
C Veteran
33B
Fred Rondeau
C Super Senior (50+)
  
34
34A
Jeffrey OMeara
60+ Intermediate
34B
Paul Larson
Sportsman2
34C
Timothy Larson
60+ Intermediate
 
35
35A
Jason Denman
C 201-250
35B
Catherine Hurley
C 201-250
35C
Todd Johnson
Sportsman2
35D
Richard Waschek
B Super Senior (50+)
36    
37    
38    
39    
40    


Powered by MotoTally
Event Scoring Systems