ECEA FastKIDZ Hare Scrambles

ECEA Hare Scrambles - PeeWee/Youth

2019 Stump Jumper HS

Prev | CDR | MCI | SPER | RORR | GMER | HMDR | RRMC | STER | MMC | PBER | Next
Select Class:    Select View:   Help
Race Results Help  Close
Cumulative Times Cumulative Elapsed Race Time (event place at end of lap)
Lap Times Lap Time (event place at end of lap)
Time Behind Leader Time Behind Class/Overall Leader (event place at end of lap)
Time Behind Next Place Time Behind Next Place in Class/Overall (event place at end of lap)
Summary Placements in Overalls and Class (with Points Earned if Applicable)
Fit for Print Results formated for media publication (copy & paste what you need)

Tip: Click on any underlined column header to sort by that column.

Tip: Click on a rider name to view all race results for that rider.

Overall PeeWee 50 - Cumulative Race Times by Place
PlaceRider#Rider NameSponsorsBrandClassLap 1Lap 2Lap 3Lap 4
12064LANDON PALMER COB7-8 50 SR0:10:43 (1)0:22:55 (1)0:35:51 (1)0:47:36 (1)
252CAMRYN POPEKPrecision Power Sports Fun Factory CobraCOB7-8 50 SR0:12:12 (3)0:25:14 (3)0:37:16 (2)0:49:11 (2)
3125ENZO ZACCARIAWilliamsport Husqvarna, Fivestar powersports,HUS7-8 50 SR0:12:12 (2)0:25:14 (2)0:39:10 (3)0:52:55 (3)
4319TANNER EMMONSMt Holly KTM,GMOM, TURTLE, GATOR Racing,PopPopKTM7-8 50 SR0:12:25 (4)0:25:38 (4)0:39:43 (4)0:53:20 (4)
57NATHANIEL OSWALD KTM7-8 50 SR0:13:02 (5)0:29:22 (5)0:45:11 (5)1:01:02 (5)
6199WILLIAM ERVIN HON7-8 50 Air0:15:00 (6)0:31:20 (6)0:48:08 (6) 
7512PRESTON SINIAVSKY 4-6 50 JR0:18:44 (15)0:34:52 (7)0:50:36 (7) 
8263BRENDAN GRAYDHACKTM4-6 50 Air0:17:14 (10)0:35:08 (8)0:53:15 (8) 
9901EUGENIO SANTIAGOSteve MasonKTM7-8 50 Air0:18:12 (13)0:36:24 (10)0:54:37 (9) 
102071JOHN SUTTON KTM7-8 50 Air0:20:32 (21)0:38:12 (14)0:56:02 (10) 
1113VANCE GLISSON YAM4-6 50 Air0:18:29 (14)0:37:36 (12)0:56:43 (11) 
12602AMBER GRENEWICZThe Cycle Exchange/Andover Transmission/Eric NorenKTM4-8 50 Girls0:19:16 (17)0:38:25 (16)0:56:53 (12) 
132004HUNTER HARDEN HON7-8 50 Air0:18:12 (12)0:38:00 (13)0:57:14 (13) 
14114BENJAMIN KOPYSTECKY KTM4-6 50 JR0:19:32 (19)0:38:20 (15)0:57:25 (14) 
15107JACOB FREDERICK 7-8 50 SR0:16:58 (9)0:37:31 (11)0:57:44 (15) 
16413JOSH PITTMAN HON7-8 50 Air0:20:12 (20)0:40:32 (18)1:00:23 (16) 
17192BRODY GALLUPPI HON7-8 50 Air0:19:25 (18)0:41:32 (19)1:01:33 (17) 
18166DINO ZULLA KTM7-8 50 SR0:19:09 (16)0:39:27 (17)1:01:44 (18) 
191415MADELYN COX KTM4-8 50 Girls0:16:07 (7)0:35:14 (9)  
20717NATE LYONS COB7-8 50 SR0:22:55 (22)0:48:20 (20)  
21917EVAN COBBOld Fat Guy RacingYAM4-6 50 Air0:26:47 (24)0:54:46 (21)  
2219ROBERT WILSON YAM4-6 50 Air0:28:19 (26)0:55:11 (22)  
2353BRIAN SANDS YAM4-6 50 Air0:28:01 (25)0:57:21 (23)  
2412JACOB GLENNMontgomeryville Cycle Factory ConnectionHON7-8 50 Air0:29:42 (29)0:57:31 (24)  
2557KEVIN GALLAGHER KTM4-6 50 JR0:29:38 (28)0:59:48 (25)  
26418ZACHARY DEMPSEY JR YAM4-6 50 Air0:34:44 (32)1:03:23 (26)  
2718DANIEL KOEHLERSteve Bromley RacingSUZ4-6 50 Air0:29:06 (27)1:04:17 (27)  
2825XAVIER VENTURA HON7-8 50 Air0:31:21 (30)1:05:12 (28)  
29193ROCKY JONES SUZ4-6 50 Air0:37:27 (33)1:15:43 (29)  
30506ROSALIE MATHIS YAM4-8 50 Girls0:40:27 (34)1:18:15 (30)  
31612ELIZA COMPTONMom dad grams grampsYAM4-8 50 Girls0:41:04 (35)1:18:58 (31)  
DNF113HUNTER MCCAFFERTYMomKTM7-8 50 SR0:16:21 (8)   
DNF321NATHAN GRENEWICZThe Cycle Exchange/Andover TransmissionKTM4-6 50 Air0:17:50 (11)   
DNF24BRADLEY CRONEBERGER JRMoose, Mika Metals, Dt-1, FMF, EVO, Mile HillHUS7-8 50 SR0:26:45 (23)   
DNF2051ROCCO REICHENBACH 7-8 50 Air0:31:36 (31)   
DNF2065MADDEN PALMER YAM4-6 50 Air0:41:59 (36)   
DNF42AIDEN HUNT YAM4-6 50 Air0:43:38 (37)   
DNF105DECLAN ANDERSEN HON4-6 50 Air0:45:58 (38)   
DNF2066SADIE WEISS SUZ4-8 50 Girls0:48:32 (39)   
DNF1313LUCA ANDREOLI KTM4-6 50 JR    
DNF2053TRENT BUDD KTM4-6 50 Air    

Link to this Results View | 'Results Posted!' Notification (Email/SMS)

Powered by MotoTally
Event Scoring Systems